JUMP TO CONTENT
Cautare
  1. București
  2. Management
  3. Asigurarea Calității

Coordonator Calitate și Siguranța Alimentelor

Stellenbeschreibung

Acest post vacant a expirat. Te rugam sa consul?i rolurile similare de mai jos...

Descrierea companiei

  • La METRO România, susținem afacerile independente prin cele 30 de magazine METRO și prin franciza LaDoiPași. Susținem afacerile locale prin oferirea de soluții multichannel diversificate și prin dezvoltarea unor relații puternice și pe termen lung cu comercianții cu amănuntul și clienții HoReCa.
  • Construim cariere de succes încă din 1996, iar certificarea noastră de Angajator de Top confirmă angajamentul nostru de a îmbunătăți constant experiența colegilor noștri prin crearea unui mediu de lucru sigur și stabil, cu oportunități de dezvoltare profesională, inclusiv la nivel internațional.
  • #METROVIBE reflectă atmosfera de lucru prietenoasă și optimistă! Suntem mereu cu zâmbetul pe buze, gata să trecem împreună prin orice provocare!
  • Suntem 4000 #METROCHAMPIONS și vă invităm să aflați mai multe și să vă alăturați echipei!

Descrierea locului de muncă

Ești pasionat de siguranța alimentelor? Ai bune abilităţi de comunicare şi eşti organizat? Ai putea fi colegul ideal pentru rolul de Coordonator Calitate și Siguranța Alimentelor!

Alătură-te echipei și te vei ocupa de:

  • Proiectarea, elaborarea și actualizarea documentației specifică sistemului de management al siguranței alimentelor FSSC22000;
  • Supervizarea și coordonarea implementărilor bunelor practici de producție și de igienă în unitate procesare carne preparată;
  • Coordonarea și gestionarea activității de audit intern efectuată de terți aprobați;
  • Verificarea și validarea rapoarelor de audit întocmite de terți;
  • Instruirea personalului și asigurarea asistenței de specialitate in unitatea de producție;
  • Coordonarea activității de management a reclamațiilor și soluționarea solicitarilor primite de la clienți;
  • Asigurarea implementării în organizație a cerințelor legale cu privire la calitatea și siguranța produselor alimentare;
  • Selectia furnizorilor de materie primă. Evaluarea periodică a acestora în baza indicatorilor de performanță și implementarea măsurilor aferente;
  • Stabilirea planului de autocontrol și monitorizarea implementării acestuia; implementarea acțiunilor care se impun în urma rezultatelor din autocontrol;
  • Asigurarea asistenței tehnice pentru controalele efectuate de către reprezentanții autorităților din domeniu sanitar-veterinar/protecția consumatorilor în magazine;
  • Evaluarea furnizorilor de servicii externalizate aferente sistemului de calitate și siguranța alimentară prin intermediul indicatorilor de performanță;
  • Evaluarea clienților unității de productie (magazinele METRO).

Calificări

Pentru a avea succes în acest rol și pentru a te putea bucura de cafeaua de dimineață alături de colegi, vei avea nevoie de:

  • Minim 5 ani experiență pe o pozitie similară;
  • Studii superioare în industria alimentară/medicină veterinară;
  • Cunostințe temeinice în domeniul managementului calității și siguranței alimentare –standard FSSC 22000;
  • Abilități foarte bune de comunicare și cooperare intra și inter-departamentală;
  • Abilități analitice, organizatorice și capacitatea de a lua decizii;
  • Abilitatea de a gândi în termeni de costuri și beneficii;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Cunoștințe de limba engleză.

Informații suplimentare

Ce vei primi în schimb:

  • Prânzul și vacanța sunt asigurate de noi prin tichete de masă și prima de vacanță;
  • Sănătatea ta este o prioritate pentru noi, de aceea beneficiezi de asigurare medicală privată;
  • Performanța ta este răsplătită prin bonusuri de echipă sau individuale;
  • Primești zile suplimentare de libere pentru diverse ocazii;
  • Ai acces la consiliere psihologică, financiară și juridică pentru tine și familia ta;
  • Ai prime de Sărbători si pentru diferite ocazii ( Crăciun, Paște, 1 Iunie);
  • Primești bonus de recomandare pentru noi #METROCHAMPIONS care se alatura echipei noastre;
  • Beneficiezi de reduceri la abonamente medicale și sportive;
  • Apreciem stabilitatea și o premiem cu zile suplimentare de concediu și bonusuri de fidelitate.

  1. Full Time
  2. București
  3. Management
  4. Asigurarea Calității
Cautare

Descoperă pozițiie vacante