JUMP TO CONTENT
Cautare
  1. Internship
  2. București
  3. Logistică / Aprovizionare

Internship - Master Data

Stellenbeschreibung

Company Description

  • La METRO România, susținem afacerile independente prin cele 30 de magazine METRO și prin franciza LaDoiPași. Susținem afacerile locale prin oferirea de soluții multichannel diversificate și prin dezvoltarea unor relații puternice și pe termen lung cu comercianții cu amănuntul și clienții HoReCa.
  • Construim cariere de succes încă din 1996, iar certificarea noastră de Angajator de Top confirmă angajamentul nostru de a îmbunătăți constant experiența colegilor noștri prin crearea unui mediu de lucru sigur și stabil, cu oportunități de dezvoltare profesională, inclusiv la nivel internațional.
  • #METROVIBE reflectă atmosfera de lucru prietenoasă și optimistă! Suntem mereu cu zâmbetul pe buze, gata să trecem împreună prin orice provocare!
  • Suntem 4000 #METROCHAMPIONS și vă invităm să aflați mai multe și să vă alăturați echipei!

Job Description

În acest rol, îți vei folosi abilitățile și vei învăța alături de noi să:

  • Administrezi datele specifice furnizorilor și articolelor, în sistemele informatice;
  • Actualizezi datele în mod permanent;
  • Monitorizezi și corectezi erorile sau discrepanțele din date;
  • Pregătești și generezi rapoartele aferente activității;
  • Oferi suport în desfășurarea sarcinilor echipei;
  • Participi activ la proiecte și inițiative care vizează îmbunătățirea calității și gestionării datelor.

Qualifications

Pentru a deveni #METROCHAMPION și pentru a te putea bucura de cafeaua (sau ceaiul) de dimineață alături de colegi, vei avea nevoie de:

  • Diplomă de licență/masterat sau să fii student în an terminal (preferabil în domeniul economic sau logistică);
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office la nivel avansat (Excel, Word);
  • Cunoașterea limbii engleze (minim nivel B2);
  • Flexibilitate și atitudine proactivă;
  • Capacitatea de a interacționa pozitiv și de a construi relații bazate pe încredere cu alți colegi din diferite departamente și diverși furnizori;
  • Activitățile extracurriculare reprezintă un avantaj.

Additional Information

Alăturându-te echipei METRO România, îți mai oferim anumite beneficii, pe lângă sprijinul unei echipe de profesioniști și șanse constante de învățare:

  • Internship plătit;
  • Tichete de masă;
  • Reduceri la abonamente medicale și sportive;
  • Vineri este zi scurtă (programul se termină în jurul orei 14:30);
  • Asigurare medicală - pentru că starea ta de bine este importantă pentru noi;
  • Șansa de a avea o perspectivă amplă asupra modelului de business și posibilitatea de a lucra într-o companie certificată ca Top Employer la nivel național și european;
  • Oportunitatea, bazată pe performanță, de a fi invitat să te alături echipei după finalizarea programului de internship.

  2. Full Time
  3. București
  4. Logistică / Aprovizionare
Cautare

Descoperă pozițiie vacante